Rasy

  Share
  avatar
  Ryu

  Liczba postów : 59
  Join date : 13/04/2009

  Karta Postaci
  Imie i Nazwisko:: Chenbaca
  Rasa:
  Poziom: 1

  Rasy

  Pisanie by Ryu on Pon Kwi 13 2009, 18:53

  Uwaga: przedstawiciele rasy humanoidalnej (inaczej antropoidalnej) posiadają cechy fizyczne podobne do ludzkich, takie jak dwie ręce, dwie nogi, korpus, głowę, włosy, parę oczu, uszu, usta i nos (choć i bez niektórych z tych cech używa się określenia „humanoid”). Nie posiadają jednak cech biologicznych na tyle zbliżonych do ludzkich, by sądzić że mają z nimi wspólne korzenie w ewolucji.
  Przedstawiciele rasy zwanej prawie-ludzką (near-human) mają cechy biologiczne mocno zbliżone do ludzkich i można twierdzić, że wywodzą się od ludzi bądź odwrotnie. Wciąż jednak jest to osobna rasa.


  Bothanie – przedstawiciele tej humanoidalnej rasy są porośnięci futrem, zazwyczaj brązowym, i osiągają średnio 140 do 150 cm wzrostu. Ich twarze można właściwie nazwać pyskami, przypominają bowiem zwierzęce, zwykle psie, kocie lub końskie. Zdobią je często długie, szpiczaste uszy.
  Bothanie są często politykami, a także szpiegami; dążą do władzy i wpływów, a bywają w tym tak zapamiętali, że można by to przypisać ich naturze. Stereotyp mówi, że są niegodni zaufania, z powodu zdarzających się na ich planecie skrytobójstw, zdrad i manipulacji politycznych. Należy jednak wiedzieć, że chcąc władzy politycznej, niechętnie podejmują się działań militarnych i starają się być neutralni. Zamiast zabijać innych, wolą przekonać ich by słuchali, co mają do powiedzenia.
  Ich imiona składają się z trzech elementów. Przykładowo, imię Girov Dza'tey składa się z imienia Girov, nazwiska rodziny do której należy, czyli Dza, oraz nazwy klanu Atey. Rodziny z jednego klanu bothańskiego rozpoznają się po zapachu.
  Związek Bothanina z rodziną i klanem zawsze jest bardzo silny i ich interesy, a zwłaszcza bezpieczeństwo, są dla niego równie ważne co dążenie do władzy.
  Język: Basic, Bothański
  Umiejętności rasowe:
  Wiedza: etykieta
  Wiedza: ważne organizacje i osobistości


  Catharowie/Catharianie - rasa kotopodobnych humanoidów pochodzących z planety Cathar w Obszarze Ekspansji. Rasa ta znana jest w Galaktyce ze swej lojalnosci, pasji ale i temperamentu. Dzieki swej wrodzonej szybkosci i sile uwazani sa za swietnych kandydatow na wojownikow. Po niemal kompletnym zniszczeniu Catharu podczas Wojen Mandaloriańskich Catharianie byli czesto porywani i wykorzystawani jako niewolnicy czy tez sluzacy, co trwa zreszta do dzis. Niekiedy jednak zostawali oni najemnikami, czy tez lowcami nagrod. Co ciekawe, wrazliwi na Moc Catharianie zawsze wybierali droge Jedi, mimo iz byla ona przeciwienstwem ich natury.
  Język: Basic, Cathariański
  Umiejetnosci rasowe:
  Wiedza: broń „biała” (noże, pałki, proce)
  Używanie broni „białej” (noże, pałki, proce)
  Cereanie - rasa humanoidalna, pochodząca z położonej w Środkowych Rubieżach planety Cerea. Specyficzne zdolności intelektualne pozwalają przedstawicielom tej rasy spoglądać na zagadnienia z wielu punktów widzenia, co sprawia, że są niedoścignieni w rozwiązywaniu problemów.
  Podczas gdy ich intelekt jest sławny, ich zdolności przywódcze w bitwach pozostają prawie niezauważane. Cereanie są z natury łagodni, ale postawieni w sytuacji zagrażającej życiu stają się dzicy i nieustraszeni, przez co inspirują do walki innych.
  Język: Basic, Cereański
  Umiejętności rasowe:
  Dyplomacja
  Wiedza: historia ogólna  Chissowie – błękitnoskóra prawie-ludzka rasa o czarnych włosach i czerwonych oczach. Przypuszcza się, iż taki kolor skóry zawdzięczali przemianom chemicznym zachodzącym w ich organizmach pod wpływem dużych ilości tlenu. Ich rdzenną planetą była Csilla.
  Język: Basic, Cheunh
  Umiejętności rasowe:
  Dowodzenie
  Używanie lekkiej broni energetycznej dystansowej (blastery)


  Durosianie – humanoidzi o niebiesko-zielonej cerze. Ich twarze bez nosów i warg zdobią spore, czerwone oczy. Nie mają włosów. Ich wzrost zwykle mieści się między 170 a 220 cm. Mają długie palce.
  Rasa ta od zawsze kojarzona była z podróżami gwiezdnymi. Wielu jej przedstawicieli jest pilotami, handlarzami lub mechanikami; Duro, ich ojczysta planeta, położona jest na dwóch ważnych szlakach hiperprzestrzennych (Corellian Trade Spine i Duros Space Run). Są wśród nich awanturnicy i odkrywcy, zarówno odkrywający przestrzeń kosmiczną, jak i nowe technologie. Byli oni jedną z pierwszych ras używających napędu hiperprzestrzennego. Słyną ze swych zdolności nawigacyjnych.
  Durosianie skolonizowali planetę Neimodia, dając początek rasie Neimodian. Są oni z resztą często myleni ze sobą, choć zwykle różnią się charakterami. Durosianie są spokojni, przyjacielscy i odważni (jeśli nie lekkomyślni). Są towarzyscy, a przy tym uwielbiają opowiadać o swoich podróżach i przygodach, i mają w tym względzie świetną pamięć.
  Język: Basic, Durosiański
  Umiejętności rasowe:
  Pilotaż myśliwców
  Wiedza: ogólna mapa Galaktyki  Ewoki - to niskie, osiągające średnio metr wzrostu, inteligentne istoty, porośnięte futrem. Żyją na lesistym księżycu Endor, w nadrzewnych wioskach. Istoty mimo niezbyt bystrego wzroku mają bardzo dobrze rozwinięte organy powonienia, które pozwalają im wyczuwać nawet najsłabsze zapachy. Bardzo dobrze wspinają się po wielu drzewach.
  Choć małe „miśki” wyglądają na niegroźne i prymitywne, potrafią być bardzo bojowe i szybko się uczą w obliczu wyższych technologii, a dla tych, którzy ich zaatakują, są bezlitosne i potrafią być okrutne.
  Języki: Ewokański
  Umiejętności rasowe:
  Orientacja w terenie
  Skradanie
  Wspinaczka  Granowie - to humanoidalne istoty z pochodzące z planety Kinyen, jednak ich kolonie rozrzucone są po całej galaktyce.
  Granowie mają troje czarnych oczu umieszczonych na wyrostkach. Narządy te są przystosowane do widzenia także w podczerwieni, a Granowie potrafią rozróżnić więcej kolorów niż ludzie. To właśnie z tego powodu cenią oni sztuki wizualne, a dekorując swoje domy używają jasnych kolorów.
  Język: Basic, Granowski
  Umiejętności rasowe:
  Orientacja w terenie
  Obserwacja  Gunganie - przedstawiciele tej humanoidalnej rasy mają charakterystyczny wygląd, na który składają się dużych rozmiarów ręce i nogi, długie uszy (zwane haillu), kaczodzioby pysk i długi, umięśniony język. Oczy z błoną pozwalającą na bezproblemowe widzenie pod wodą i są umieszczone na ruchliwych wypustkach. Dzięki dobrze umięśnionym kończynom i płucom umożliwiającym oddychanie na lądzie i w wodzie są świetnymi pływakami. Dzielą się na dwie podrasy, Otolla (opisane tutaj, dostępna do gry) i Ankura (dostępna niebawem).
  Gunganie potrafią łączyć technologię z siłami natury i na ich ojczystej planecie, Naboo, często używają dość specyficznej broni.
  Są rasą która wierzy w zasadę Długu Życia, co oznacza, że jeśli ktoś uratuje Gunganowi życie, życie to „należy” do wybawcy. Uratowany Gungan powinien wtedy chronić go i uważać, by nie stała mu się krzywda, choć dla tej rasy jest to akurat dość luźne zobowiązanie.
  Język: Gungański, Basic
  Umiejętności rasowe:
  Orientacja w terenie
  Używanie broni „białej”  Iktotchi - humanoidzi pochodzący z Iktotch – małego księżyca położonego daleko w Zewnętrznych Rubieżach. Rasa ta znana jest z wydania na świat kilku wyjątkowych pilotów, którzy zawdzięczają swoje umiejętności głównie silnym wiatrom Iktotch.
  Język: Basic, Iktotchański
  Umiejętności rasowe:
  Pilotaż myśliwców
  Pilotaż transporterów
  avatar
  Battlefist
  Admin

  Liczba postów : 190
  Join date : 13/04/2009

  Karta Postaci
  Imie i Nazwisko::
  Rasa: Czlowiek
  Poziom:

  Re: Rasy

  Pisanie by Battlefist on Czw Cze 04 2009, 15:26


  Ithorianie - pokojowo nastawiona rasą, podążającą ideami Republiki, demokracji i sprawiedliwości. Ich macierzysta planeta to Ithor, pokryty w większości dżunglami. Ithorianie są bardzo związani z naturą. Z tego powodu są często zatrudniani jako ekolodzy, ogrodnicy, lub (jak w przypadku Telos w 3951 BBY) jako specjaliści w celu odrodzenia fauny i flory jakiejś zniszczonej planety.
  By nie zakłócać równowagi Ithora, zamieszkali w latających wysoko nad powierzchnią planety statkach-miastach, zwanych oazami lub stadami. Co pięć lat Ithorianie spotykali się na tzw. Wielkim spotkaniu, gdzie odpoczywano, rozmawiano i decydowano o sprawach dotyczących wszystkich mieszkańców Ithora. Budując latające miasta, Ithorianie starali się naśladować naturalne środowisko. Stąd też na ich pokładach występują sztuczne deszcze, hoduje się rośliny i spotyka dzikie zwierzęta.
  Jezyk: Basic
  Umiejetnosci rasowe:
  Lekarstwa
  Trucizny  Kel Dorowie – humanoidzi, pochodzący z planety Dorin, gdzie żyją w atmosferze złożonej z helu oraz gazu unikalnego dla ich świata. Z tego powodu nie są przystosowani do przebywania w atmosferze zawierającej tlen, azot czy dwutlenek węgla, dlatego muszą nosić specjalne maski oraz ochronne gogle. Bez maski Kel Dorowie są skazani na śmierć (szczególnie tlen jest dla nich zabójczy), a bez ochronnych gogli są po prostu ślepi. Gdy ich oczy są chronione przez gogle, poza swoją rodzinną atmosferą widzą dwa razy dalej w słabym świetle niż inne rasy.
  Język: Basic, Keldorański
  Umiejętności rasowe:
  Leczenie ciężkich ran własnej rasy
  Wiedza: sztuka przetrwania  Ludzie - najczęściej spotykana rasa w Galaktyce, dominująca politycznie i rozproszona w milionach kolonii. Porównywani do innych, okazują się być niemal przeciętnymi (tak samo biologicznie, jak psychicznie i kulturowo), przez co spora część standardów międzygwiezdnych jest dopasowana właśnie do nich, a ich rozproszenie i ilość sprawia, że bardziej podobne rasy są nazywane humanoidalnymi lub antropoidalnymi (są też rasy zwane prawie-ludzkimi, np. Chissowie, które wywodzą się lub prawdopodobnie wywodzą się z ludzi i mają z nimi wspólne niemal wszystkie cechy biologiczne). Nie ma zajęć czy ról, które byłyby dla nich charakterystyczne, można wśród nich znaleźć zarówno farmerów jak i odkrywców, władców jak i niewolników, naukowców jak i prostych robotników. Nie wiadomo, jaka jest ich ojczysta planeta, wiadomo jednak, że pochodzą ze Światów Jądra; przyjmuje się, że pojawili się na Coruscant, naukowcy uważają jednak, że jest on zbyt chłodny by mogła tam powstać tak forma życia. Dyskusjom nie ma końca.
  Język: Basic
  Umiejętności rasowe:
  Ze względu na ich uniwersalność nie ma umiejętności rasowych. Na początku można wybrać sobie 3 dodatkowe umiejętności.  Miraluka - rasa humanoidalnych istot wyglądem bardzo podobnych do ludzi. Jedyną widoczną różnicą było to, że przedstawiciele tej rasy nie posiadali oczu. Niektórzy mieli białe gałki oczne, a inni puste oczodoły. Najczęściej nosili opaski zasłaniające oczy.
  Miralukanie pochodzili z planety Alpheridies, zamieszkiwali jednak Katarr, gdzie żyli zgodnie z naturą. To czego nie mogli zobaczyć wyczuwali przy pomocy mocy, stąd wielu przedstawicieli tej rasy było Jedi.
  Jezyki: Basic, Miralukanski
  Umiejętności rasowe:
  Specjalna moc jako Jedi/Sith: Wizje Mocy
  Wiedza: Jedi


  Neimoidianie - to potomkowie kolonistów durosjańskich, którzy dawno temu osiedlili się na Neimoidii. Zachowali wiele cech fizycznych swoich praprzodków. Ich cywilizacja rozwijała się przez dwadzieścia pięć tysięcy lat w innym środowisku, dlatego w ich wyglądzie zaszły pewne zmiany. Twarze Neimoidian są bardziej pociągłe, a ciała szczuplejsze, a także są oni nieco wyżsi od swoich przodków. Spowodowane jest to tym, że na Neimoidii jest większa grawitacja niż w przeciętnym durosjańskim orbitalnym mieście. Neimoidiański skład atmosfery przyczynił się do zróżnicowania w barwach skóry i oczu. W przeciwieństwie do Durosjan, którzy są szaroniebiescy i mają oczy barwy jaskrawoczerwonej, Neimoidianie mają zielonoszarą skórę i oczy barwy ciemnoróżowej lub pomarańczowej.
  Język: Basic, Neimoidiański
  Umiejętności rasowe:
  Wiedza: ogólna mapa Galaktyki
  Wiedza: własna rasa (Neimoidianie)  Rodianie - to istoty humanoidalne pochodzące z planety Rodii, która znajduje się w systemie Tyrius.
  Ich skóra jest zielona, aczkolwiek występują pewne, niewielkie różnice wśród podgatunków. Twarz Rodian jest wydłużona i przypomina ryjek, Ich uszy, wyglądają jak niewielkie trąbki, są osadzone niezależnie i pozwalają na dobre słyszenie z każdego kierunku.
  Język: Basic, Rodiański
  Umiejętności rasowe:
  Używanie lekkiej broni energetycznej dystansowej (blastery)
  Używanie broni pociskowej (wyrzutnie rakiet, artyleria pociskowa, prymitywne karabiny)


  Trandoshanie - rasa gadopodobnych dwunożnych istot, słynących z bardzo gwałtownego charakteru. Mieli człekokształtną budowę ciała, a samych siebie nazywali T'doshokami. Rasa ta zasłynęła w galaktyce jako nieustraszeni wojownicy. Podobnie jak większość gadów, Trandoshanie to istoty zimnokrwiste. Ich ciała pokryte były łuskowatą skórą, którą zmieniali raz do roku. Ich pomarańczowe oczy były wyjątkowo wrażliwe na widzenie w podczerwieni. Dopóki istoty nie osiągnęły średniego wieku, potrafiły regenerować utracone kończyny. Ich dłonie i stopy były zakończone trzema ostrymi szponami, które służyły im jako broń podczas walki, ale przeszkadzały w trzymaniu przedmiotów.
  Istoty słynęły z okrucieństwa i zamiłowania do przemocy. Uważały, iż sens życia polega na polowaniu i tropieniu istot słabszych od siebie.
  Jezyk: Basic
  Umiejetnosci rasowe:
  Używanie broni „białej” (noże, pałki, proce)
  Noszenie pancerzy


  Twi'lekowie - to rasa humanoidalnych istot wywodzących się z planety Ryloth. Z czasem Twi'lekowie rozpowszechnili się w niemal całej Galaktyce. Najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu Twi'leków są wyrastające z tyłu czaszki głowoogony, zwane przez nich lekku (lewe określane jest jako tchun, a prawe jako tchin). Poza tym, często zostają niewoleni ze względu na urodę.
  Ich imiona tworzone są ze złączenia imienia i nazwy klanu, przykładowo Navar’aven składa się z imienia Navara oraz nazwy klanu Ven. Rozdzielanie imienia oznacza jednak, że jego nosiciel jest wygnańcem lub splamił honor swój czy klanu.
  Język: Basic, Twilekański
  Umiejętności rasowe:
  Feromony (Zdolność specjalna)
  Mimika  Wookiee - (czasem w slangu Wook) to rasa rozumna zamieszkująca planetę Kashyyyk. Są to ponad dwumetrowe, pokryte sierścią humanoidalne istoty, mające ostre, chowane pazury, dzięki którym bardzo sprawnie poruszają się po drzewach. Jednym z ich miast było Rwookrrorro.
  Kobiety rasy Wookiee są tylko nieco niższe od mężczyzn. Po standardowym roku ciąży, przychodzi na świat mały Wookiee, który ma ponad metr wzrostu.
  Język: Shyriiwook
  Umiejętności rasowe:
  Oburęczność
  Budowa broni pociskowej (wyrzutnie rakiet, artyleria pociskowa, prymitywne karabiny) (I)
  Używanie broni pociskowej (wyrzutnie rakiet, artyleria pociskowa, prymitywne karabiny) (Z) [C]  Zabrakowie - to jedna z ras humanoidalnych, charakteryzująca się wyrostkami kostnymi czaszki.
  Zabrakowie pochodzą z planety Iridonia, zdołali jednak skolonizować wiele innych światów w Galaktyce. Zabracy pochodzący z rodów pozostałych na ojczystej planecie bywają nazywani Iridonianami lub Iridoniańczykami.
  Rasa ta charakteryzuje się dużym wzrostem i siłą fizyczną, a także - podobnie jakTwi'lekowie - zróżnicowaniem w kolorystyce skóry. Zwykle jest to czerwień, brąz lub kolor zbliżony do odcienia ludzkiej skóry. Czaszki Zabraków posiadają liczne wyrostki kostne, nierzadko przypominające rogi. Ponadto istoty tej rasy często tatuują swoje ciała, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy.
  Język: Basic, Zabrański
  Umiejętności rasowe:
  Odkrywanie nowych planet i ukladow planetarnych
  Wiedza: sztuka przetrwania
  ____
  Część artykułów oraz grafiki pochodzi ze strony: ossus.pl i wookipedia.com


  _________________
  Top albums - Last 7 days:


   Similar topics

   -

   Obecny czas to Sob Gru 15 2018, 05:33