Cechy i Umiejętności

  Share
  avatar
  Battlefist
  Admin

  Liczba postów : 190
  Join date : 13/04/2009

  Karta Postaci
  Imie i Nazwisko::
  Rasa: Czlowiek
  Poziom:

  Cechy i Umiejętności

  Pisanie by Battlefist on Pią Kwi 17 2009, 20:48

  Cechy:

  Na poziomie pierwszym, a więc podczas tworzenia karty postaci, Gracz rozdziela 24 punkty na cechy. Musi wydać co najmniej 3 i maksymalnie 6 na każdą z nich.

  Przykład:

  Oto statystyki postaci silnej, o niezłej zwinności i kondycji, lecz niezgrabnych palcach i niskiej odporności, oraz o marnym zapłonie. Można by rzecz, że pięść będzie miała mocną, lecz z trudem trafi zwinnego przeciwnika.
  Określenia te są oczywiście stosunkowe do innych postaci początkujących; wobec postaci na np. 10 poziomie, podobnie nastawionej na siłę, ta wciąż jest słaba.

  Kondycja - 4
  Refleks - 3
  Siła - 5
  Wytrzymałość - 4
  Zręczność - 3
  Zwinność - 5

  Potem co poziom Gracz otrzymuje jeden punkt na cechy. Może też zdobywać te punkty w questach; zdarza się to sporadycznie, zazwyczaj przy znacznym użyciu jednej z cech. Wszelkie próby umyślnego wymuszenia na MG rozwoju danej cechy (np. ciągle używanie jedynie Siły postaci) może skończyć się zgubnie dla naszej postaci. Nie wszystko bowiem da się załatwić siłą, tak jak nie wszystko da się załatwić rozmowa.

  Maksymalny poziom cech to 20. Tylko dwie cechy mogą osiągnąć ten poziom, dwie inne mogą być na maksymalnie 18 poziomie, a pozostałe na 16.

  UWAGA!Postaci używające Mocy posiadają dwie dodatkowe cechy:

  -Szermierka – Bazują na tym nasze umiejętności władania mieczem, rozwój z nim związanych oraz doskonalenie kolejnych form walki. Więcej informacji można znaleźć tutaj
  -Kontrola Mocy
  - Bazują na tym nasze techniki oparte na mocy. Ich spis można znaleźć tutaj

  Na pierwszym poziomie otrzymujemy 3 ptk. Do rozdania.
  Z każdym kolejnym poziomem otrzymujemy 2 ptk.  Umiejętności:

  System nabywania i podwyższania poziomów umiejętności:

  Na poziomie pierwszym (przy tworzeniu karty postaci) Gracz ma do rozdania 8 punktów klasowo-specjalistycznych i 2 uniwersalne. Oznacza to, że może wybrać sobie osiem umiejętności przypisanych do jego klasy lub specjalizacji, oraz dwie dowolne. Podczas tworzenia wszystkie umiejętności są dostępne wyłącznie na poziomie podstawowym.
  UWAGA!Należy również pamiętać o bonusowych umiejętnościach wynikających z rasy oraz umiejętnościach podstawowych, które posiada każdy


  Na wyższych poziomach, podczas gry, Gracz otrzymuje jeden uniwersalny punkt umiejętności. Każda umiejętność klasowo-specjalistyczna kosztuje jeden punkt, pozostałe umiejętności kosztują dwa punkty. Można w ten sposób nabywać tylko umiejętności podstawowe.

  Punkty umiejętności będzie można zdobywać w czasie niektórych questów. Zwykle nie będzie wiadomo, czy w danym queście można zdobyć taki punkt, i będzie to zależało od tego, jak będzie on przebiegał. To, na co będzie można punkt wydać, i czy do zdobycia go będą wymagane dodatkowe koszty, określi MG prowadzący questa.

  Umiejętności na wyższych poziomach rozwija się w czasie questów. Aby rozwijając daną umiejętność, należy ją używać w czasie trwanie danej misji/przygody. Po zakończeniu przygody, MG jest zobowiązany dodać w Karcie Postaci gracza informacje o tym, o ile polepszył się on w danej umiejętności.

  Obecnie dostępne są trzy poziomy umiejętności: podstawowy, zaawansowany, mistrzowski.
  Ostatni, czwarty (Poziom legendarny) otrzymuje się od MG, którzy decydują ze gracz używając tak często umiejętności i mając ogromna wiedzę o niej, może zostać jej 'ikona'.

  Istnieje również poziom 'zerowy', lecz jego istota jest czysto techniczna. Gdy MG uznaje, ze za dana misje gracz nie może dostać jakiejś umiejętności ale zrobił pewien krok do zdobycia jej, dodaje tą umiejętność na poziomie 'zerowym' oraz doświadczenie zdobyte na misji. Po zdobyciu 100/100 w zerowym osiąga się poziom podstawowy, czyli pierwszy poziom właściwy.

  Awans na kolejne poziomy doświadczenia:

  2 lvl = 300 punktów doświadczenia
  3 lvl = 300+500 punktów doświadczenia
  4 lvl = 800+700 punktów doświadczenia
  5 lvl = 1500+800 punktów doświadczenia
  6 lvl = 2300+900 punktów doświadczenia
  7 lvl = 3200+1000 punktów doświadczenia
  8 lvl = 4300+1100 punktów doświadczenia
  9 lvl = 5400+1200 punktów doświadczenia
  10 lvl = 6600+1300 punktów doświadczenia.
  11 lvl = 7900+1400 punktów doświadczenia.
  12 lvl = 9300+1500 punktów doświadczenia.
  13 lvl = 10800+1600 punktów doświadczenia.
  14 lvl = 12400+1700 punktów doświadczenia.
  15 lvl = 14100 punktów doświadczenia.

  Legenda:
  500xp - posiadane po przejściu na dany poziom XP
  +300xp - wymagane XP do przejscia na kolejny poziom

  _________________
  Autor: Avus
  Poprawki: Battlefist

   Similar topics

   -

   Obecny czas to Sob Gru 15 2018, 06:01